Kuron Köprü Protezler

köprü

Kuron protezleri;

Dişlerin ağız içerisinde görülen kısımlarını restore etmeye yarayan ve çeşitli materyallerden yapılan protezlerdir. Genelde dişlerde dolgu yapılamayacak kadar fazla madde kaybı olduğunda veya farklı estetik beklentilerin mevcutiyetinde tercih edilir.

Köprü protezi:

Gövde ve dayanak yoluyla doğal dişler üzerine gelen çiğneme basınçlarını periodonsiyum (dişi çevreleyen dokular) ve alveol kemiği (diş mevcutiyetinde dişi çevreleyen kemik) aracılığıyla çene kemiğine ileten protezdir. Dişsiz boşluğun aşırı uzun olmadığı ve de boşluğun her iki tarafındaki dişlerin sağlıklı olduğu durumlarda uygulanır.

Zirkonyum Altyapılar:

Zirkonyumun adlı materyalin kullanımıyla, klasik metal destekli köprü protezlerinin uygulanabileceği her vakada metal içermeyen, diş renginde restorasyonların yapılabilmesi de artık mümkün olmuştur.

Laminate Veneerler:

Dişlerin sadece ağız dışından görülebilen dış yüzeylerini restore etmek amacı ile estetik materyallerden yapılan bir çeşit bölümlü kuron protezidir. Estetik amaçla uygulanabilecek restorasyonlar arasında en konservatif olanıdır. Çoğunlukla dişte yapılacak 0,5 mm. kadar bir aşındırma yeterli olacaktır.